Хронологія Чулаківської сільської ради

Територіальна громада створена в межах населених пунктів села Чулаківка, села Рибальче, Забарине і селище Виноградне (всього 4 населених пункти).

Чулаківська  територіальна громада розташована на Лівобережжі Херсонщини в 25 км  на південний захід від районного центру м. Гола Пристань і 67 км від обласного центру м. Херсон в південній степовій зоні та близько 50 км від найближчої залізничної станції Олешки, з північного – заходу омивається Дніпровським лиманом з південного – заходу Ягорлицькою затокою Чорного моря.  Чулаківська  територіальна громада має дуже вигідне транспортне розташування, саме через Чулаківку проходить автошлях, що веде до узбережжя Чорного моря також повз населені пункти проходить автодорога Нова Збур’ївка – Геройське.

Площа громади складає 340,271 кв.км

Рибальченський старостинський округ   205,664 кв.км

Чулаківська сільська рада 134,607 кв.км

Чисельність наявного населення станом на 01 січня 2018 року становить 4037 чол., в т.ч. село Чулаківка - 3031 чол., село Рибальче – 901 чол., село Забарине 78 чол., селище Виноградне 27 чол.

У тому числі:

• дітей –795  чол.: Рибальченський старостинський округ - 165 чол., село Чулаківка – 630 чол. (з них: дошкільного віку – 318 чол., Рибальченський старостинський округ -  58 чол. село Чулаківка - 260 чол.; шкільного віку – 477 чол. Рибальченський старостинський округ - 107 чол., село Чулаківка - 370 чол.;
  •  пенсіонерів за віком – 908 чол.: село Чулаківка – 676 чол., Рибальченський старостинський округ – 232  чол.

На території об’єднаної громади обліковується -  4 пам’ятники історії. Пам’ятками архітектури є Станіслав – Аджигольський маяк передній, Станіслав – Аджигольський маяк задній.

До природних пам’яток відносяться 22 вікових дерева дуба черещатого, об’єкти природного заповідного фонду на території сільської ради складають 11134 га (32.7 % всієї території сільської ради): заказник «Березові колки», ландшафтний заказник «Хрестова сага», ботанічний заказник «Шаби», Івано–Рибальчанська ділянка Чорноморського біосферного заповідника, водно–болотні угіддя, що віднесені до «Нижньодніпровського національного парку».

Археологічні пам’ятки представлені стоянками, стійбищами, поселеннями часів неоліту і пізньої бронзи. Найбільш відомі Ягорлицьке та Іванівське античні поселення, поселення Віремени, що розташовані на узбережжі Ягорлицької затоки Чорного моря. Навколо села Чулаківка розміщенні 24 кургани поховання епохи бронзи.

Населяють громаду, окрім переважної більшості українців, росіяни, корейці, узбеки, молдовани, татари, румуни, білоруси, греки, мордва, поляки, німці, чуваші, казахи, киргизи.

На території сільської ради є два родовища будівельного піску: діюче Шабовське родовище – площею 135 га і Східно–Шабовське – площею 147 га.

Село Чулаківка було засновано в 1801 році. Першим поселенцем став запорізький козак на прізвисько Чолок (в перекладі – безрукий). Носив на руці чулок, оселився біля води (озера). Хутір стояв при воді, тому незабаром навколо нього з’явилося кілька землянок, потім хат. Першими переселенцями до хутора Чолока, до десятка дворів, були селяни з Збур’ївських, Пантаківських хуторів. Село засноване на державних землях і заселялося вільними чорносотними селянами, бувшими запорізькими козаками. З того часу хутір перетворився на село Чулаківка, яке з кожним роком економічно зростало і стало квітучим оазисом півдня України.