Державна служба зайнятості – роботодавцям: розширення можливостей партнерства

Дата: 19.02.2019 11:29

Державна служба зайнятості – роботодавцям:

розширення можливостей  партнерства

Сучасний ринок праці є одним з основних і найскладніших елементів ринкової економіки, на якому тісно переплітаються інтереси роботодавців та найманих працівників. Результативність діяльності служби зайнятості, яка забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, в значній мірі залежить від налагодження конструктивної співпраці з роботодавцями. Адже у ході реалізації державної політики у сфері зайнятості населення роботодавці є найважливішими партнерами для служби зайнятості.

Сьогодні пріоритетними завданнями служби зайнятості  є: підвищення результативності у співпраці з роботодавцями; здійснення профілактичних заходів з метою збереження трудового потенціалу та запобігання значному вивільненню працівників; організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців та сприяння розвитку їх підприємницьких ініціатив; розширення видів громадських робіт, посилення співпраці з органами місцевого самоврядування для забезпечення тимчасової зайнятості громадян; оперативне реагування при загрозі зростання безробіття.

Голопристанський міськрайонний центр зайнятості пропонує роботодавцям широкий спектр різноманітних соціальних послуг, зокрема: надання послуг з добору працівників; організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців і сприяння в організації перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучера; підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру; стимулювання роботодавців до працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу; оперативне укомплектування вакансій шляхом організації проведення ярмарків та міні-ярмарків вакансій, а також різноманітні консультаційні та інформаційні послуги.

Слід зазначити,  що центром зайнятості проводиться системна робота з вивчення поточних та перспективних кадрових потреб підприємств, установ та організацій міста Гола Пристань та району.