ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

Дата: 16.05.2019 13:18

ВИШИВАНКА – ОДЯГ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним

А я іду по світу в вишиванці

Я – українець! І горджуся цим.

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

13 років тому студентка Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію "Всесвітній день вишиванки". Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – вдягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам'ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Погодьтесь, що третій четвер травня – чудова пора, коли вже тепло і коли у вишиванці можна йти вулицею і не ховати її під курткою чи светром. А коли майже всі одягнені у квітучі народні блузи і сорочки – то це справді свято краси і національної згуртованості.

Ястремська О.О.                                                                                                                                                  Чулаківський ЦСП