НЕ ДАЙ СНІДу ШАНС

Дата: 20.05.2019 13:18
Кількість переглядів: 438

Фото без опису

НЕ ДАЙ СНІДу ШАНС

          Кожну третю неділю травня по всьому світу запалюються свічки в пам'ять про жертв СНІДу – «чуми 21 століття». У цей день мільйони людей нашої планети приколюють до одягу червону стрічку як символ скорботи і співчуття жертвам цієї страшної хвороби, яка не має жодних кордонів.

            СНІД впевнено крокує по планеті, завойовуючи все нові країни. Не уникла цієї долі і Україна. Основним шляхом передачі ВІЛ в Україні з 1995 р. до 2007 р., включно, був парентеральний, переважно через введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом. У 2008 р. відбулася зміна шляхів передачі з перевагою статевого. У 2018 р. всідсоток осіб, які були інфіковані ВІЛ статевим шляхом, зріс до 66,1%.

          Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

         Саме тому з метою привернення уваги населення до цієї проблеми,  та профілактики цього захворювання працівники Чулаківського центру надання соціальних послуг провели ряд просвітницьких заходів. Спільно з працівником бібліотеки 16.05.2019-20.05.2019 р. було проведено тематичну книжкову виставку «ГОЛОСНО про СНІД», під час якої відвідувачі отримували брошури: «Правильний вибір: що потрібно знати про методи контрацепції», «ВІЛ через дружбу не передається», « Що таке тест на ВІЛ і навіщо він потрібен?» «Тест на ВІЛ: швидко, надійно, безпечно».

 

Фото без опису

     Фото без опису

   17 травня відбулась вулична акція з розповсюдження червоних стрічок, листівок та надання індивідуальних консультацій про шляхи передачі ВІЛ та СНІДу.

Фото без опису

Фото без опису

    Головними чинниками розповсюдження ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Здавалося б, усе так просто: не вживати наркотики, захищатись презервативом і зберігати відданість одному статевому партнеру (а в ідеалі – дошлюбну цнотливість і шлюбну вірність). Але насправді ми бачимо зовсім іншу картину: у свідомості багатьох молодих людей наркотики і секс – це синоніми понять «незалежність», «ризик», «сучасність», «задоволення», «самовираження»… Зусиллями державних і недержавних організацій уже багато зроблено для подолання епідемії. Так, сьогодні в Україні вже стала доступною антиретровірусна терапія, яка хоч і не виліковує від ВІЛ-інфекції, але значно покращує стан життя на стадії СНІДу. 

 

МОЛОДЬ МАЄ ЗНАТИ 8 ОСНОВНИХ ФАКТІВ ПРО ВІЛ/СНІД.

1. ВІЛ призводить до СНІДу. ВІЛ та СНІД – невиліковні.

2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко, через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.

4. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків.

5Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

6Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до- та післятестовим консультуванням.

7. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.

8. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини.

Червона стрічка як символ боротьби зі СНІДом свідчить про те, що Україна – це територія життя, і українська молодь – обирає життя! Обирайте життя та цініть кожну прожиту хвилину!  

Фото без опису

 

                                                                                                                                   Ястремська О.

Чулаківський ЦСП


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь