Травматизм на виробництві як наслідок алкогольного сп’яніння працівника!

Дата: 10.09.2019 13:33
Кількість переглядів: 2077

                        Травматизм на виробництві як наслідок алкогольного сп’яніння працівника!

 

За 1 півріччя 2019 року згідно статистики Фонду соціального страхування України в стані алкогольного сп’яніння загинуло 19 осіб. «Працівникам у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння заборонено перебувати на робочому місці та й взагалі на території підприємства.

Такі працівники повинні бути відстороненими від виконання посадових обов’язків згідно вимог правил внутрішнього розпорядку або умов колективного договору. На жаль, легка ступінь сп’яніння не завжди помітна , але у людини вже зменшується швидкість рухомих реакцій, знижується працездатність, прискорюється стомлюваність. Робота в такому стані є частою причиною травм, зокрема, саме серед працівників у стані сп’яніння спостерігається високий рівень смертельного травматизму. На жаль, підприємствами, установами та організаціями ще не використовуються  обладнання з встановлення стану працівника перед початком роботи. Якби така практика була задіяна, та ще 2 рази на протязі робочого дня  проводилась перевірка щодо вживання працівником алкоголю, то кожен працівник серйозно задумався б над тим, чи готовий він втратити роботу ради ста грамів.

Хочу зазначити, що у разі настання нещасного випадку на виробництві, заклад охорони здоров’я повинен провести необхідні дослідження для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи токсичних  або отруйних речовин) і визначити ступінь його сп’яніння.

Відповідний висновок чи витяг з протоколу ( з окремим позначенням у разі відмови потерпілого визначати ступінь сп’яніння), довідку із зазначенням діагнозу та його коду згідно з Міжнародною статистичною кваліфікацією хвороб і споріднених проблем охорони здоров’я і висновок про ступінь тяжкості травм згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженого МОЗ, заклад охорони здоров’я безоплатно надає протягом однієї доби з моменту одержання запиту від роботодавця та /або голови комісії з розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння).

Додатково хочу зазначити, що загальні захворювання або невиробничі травми, що сталися внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням, є підставою для відмови в наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності.

Олешківським відділенням на протязі всієї роботи не зареєстровано жодного випадку травмування працівників на виробництві в стані алкогольного сп’яніння – це добре. Проаналізувавши випадки останніх років, які сталися на підприємствах,  установах та організаціях Голопристанського та Олешківського районів, хочу звернути увагу на те, що досить значна кількість травм на виробництві, які отримали працівники, сталися саме з вини самих же потерпілих. До таких курйозів можна віднести випадок, який стався з працівником одного із дошкільних закладів Олешківського району. Працівниця в процесі виконання роботи перечепилася через журнальний столик в коридорі, який дві години назад там і поставила. Працівниця харчоблоку  одного із освітніх закладів м. Олешки, прибираючи, наштрикнулася на руків’я лопатки для прибирання сміття та ледве не втратила око. Ряд випадків, зареєстрованих у відділенні Фонду, пов’язані з травмуванням застрахованих осіб під час пересування на слизьких поверхнях, а саме, під час ожеледиці взимку та незадовільного  стану грунтових доріжок після  дощу або при попаданні на них води тощо. Працівники, поспішаючи в справах, не звертають увагу на вище вказані небезпечні фактори, за що потім отримують травми і втрату працездатності. При пересуванні по слизькій поверхні у стані алкогольного сп’яніння ризик травмування виростає у рази. Багато травмувань працівники отримують внаслідок незадовільного стану здоров’я (категорія працівників віком від 50 до 60 років і більше), як приклад нещасний  випадок, що  стався частково з вини потерпілого (серпень 2019 року) в одній із організацій м. Гола Пристань. Керівником робіт працівникам було поставлено завдання складувати буд матеріали розваленої будівлі. Незважаючи на інструктаж щодо безпечного виконання завдання, який провів начальник дільниці, один із працівників порушивши встановлений режим роботи та відпочинку, від утоми зачепився за уламок будівельного матеріалу,  упав в оглядову яму і отримав перелом ноги від падіння шлакоблоку, який сам же і переносив. Один із останніх випадків  стався з електромонтером одного із підприємств м. Гола Пристань. Потерпілий електромонтер не вивісив на пристрій відключення струму табличку, що проводяться ремонтні роботи. Працівник, який про виконання цих робіт не знав, включив цей пристрій, як наслідок електромонтер від дії струму отримав опіки верхньої кінцівки, перелом хребця грудного відділу хребта, травми живота та підборіддя.

Усіх цих нещасних випадків можна було б уникнути, якби керівники робіт більш досконально доносили до своїх підлеглих інформацію про безпеку виконання виробничих завдань, а самі працівники більш уважно і виважено відносилися до ризиків, які підстерігають їх при виконанні завдань, доручених їм у процесі роботи.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення УВД ФСС

України в Херсонській області                                               О.В.Козир


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь