25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ЖІНОК

Дата: 25.11.2019 11:28

25 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА ЩОДО ЖІНОК

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Біла стрічка є символом проти всіх форм насильства над жінками.

Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, маштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані. Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Ми маємо визнати, що проблема насилля в Україні все ще існує.

Побої і знущання у сім’ї для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти. Терпіти більше не треба. Якщо ви постраждали від домашнього насильства, ви захищені Законом і маєте право на повноцінну допомогу. Уже рік в Україні діє  Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, згідно якого домашнє насильство – це злочин. Закон передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для кривдника.

Щорічно понад 1,1 млн українок зазнають фізичного, сексуального насильства та психологічного тиску в сім'ї. Однак, за допомогою звертається тільки кожна десята. А як же решта? Причин того, чому жінки мовчать про знущання над собою, кілька. По-перше, традиційне українське “б’є – значить любить” та “не винось сміття з хати”. Багато хто досі вірить, що від домашнього насильства страждають усі, тому говорити про це нема потреби. По-друге, багато жінок просто не знають куди звернутися за допомогою. Третя причина – це недовіра до служб, які таку допомогу надають. Зрештою, дуже часто самі постраждалі не усвідомлюють, що над ними чинять насильство. Наприклад, коли їм постійно докоряють, контролюють кожен крок чи забороняють працювати.

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства зверніться за консультацією за адресою:

Херсонський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Адреса: м.Херсон, вул. Комунарів,11

На базі ОЦСССДМ діє «гаряча лінія» мобільної бригади соціально-психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства: 0667368794

Служба у справах дітей Голопристанського району

• Адреса: м.Гола Пристань,                                        вул. 1 Травня,67
  • Телефон: (05539) 2-63-95
  • приймання заяв про факти насильства (жорстокого поводження) над дітьми.

Департамент соціального захисту населення

Адреса: м. Херсон, вул. Потьомкінська, 13-а
Телефон: (0552) 49-60-80
(0552) 26-18-12

Попередження насильства в сім’ї. Звернувшись до департаменту, можна дізнатися про графік запланованих навчальних заходів і пройти навчання.

Міжнародний жіночий
правозахисний центр
«Ла Страда-Україна»

Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія з протидії насильству: 0800500335386 з моб. Національна дитяча “гаряча лінія”: 0800500225 або 772з моб. Сайт http://la-strada.org.ua

Дзвінки на гарячі лінії анонімні та конфіденційні. Лінія з протидії насильству працює цілодобово без вихідних і перерв.

Центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Чулаківської сільської ради

Адреса: с.Чулаківка, вул. Жовтнева б/н

Телефон: (05539) 4-35-42

приймання заяв про факти насильства (жорстокого поводження) організація та координація роботи з випадком насильства захист прав і надання послуг в межах компетенції,