Голопристанський місцевий центр з надання безоплатно вторинної правової допомоги інформує про те, які документи і права потрібні на скутер, мопед, моторолер.

Дата: 13.07.2021 16:13
Кількість переглядів: 756

Фото без опису

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатно вторинної правової допомоги інформує про те, які документи і права потрібні на скутер, мопед, моторолер.

   Все частіше громадяни України починають замислюватися про те, що такий засіб для пересування як автомобіль, є менш вигідним ніж двоколісні залізні коні, такі як скутери, мопеди, моторолери. Дійсно, постійне зростання цін на паливо, дорогі запасні частини і технічний огляд змушують громадян, які володіють автомобілем або ж тільки замислюються про покупку, переглянути свої погляди. Адже до плюсів двоколісних мопедів можна віднести не тільки дешеве обслуговування, а й просте керування транспортним засобом, що не вимагають серйозної водійський навичок. У момент прийняття рішення про купівлю сталевого брата меншого багато хто починає замислюватися, чи потрібні права на скутер, чи можна їздити на мопеді без прав, до скількох кубів не потрібні права тощо. Розглянемо детальне роз'яснення питань, які цікавлять багатьох з нас.

Чи потрібні права для скутерів і мопедів в Україні?

Відповідь на питання, чи потрібні права на скутер в Україні, міститься в Правилах дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306. До того ж, в зазначеному нормативно-правовому акті Ви дізнаєтеся про те, чи потрібні права на електроскутер, а також інші транспортні засоби.

Згідно із зазначеними вище Правилами дорожнього руху, мопедом вважається двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт. Визначення поняття скутер, електроскутер або ж моторолер, не міститься в даному нормативно-правовому акті, проте, з аналізу вищезазначеного визначення мопеда, можна зробити висновок, що технічні вимоги, встановлені до зазначеного транспортного засобу, повинні бути дотримані і в інших, аналогічних за принципом і класом засобах пересування.

З приводу моторолерів, слід зазначити, що побічно даний транспортний засіб згадується у визначенні поняття «мотоцикл». Так, Правила дорожнього руху вказують на те, що мотоциклом є двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 куб. см і більше. Відповідно моторолером буде транспортний засіб з зазначеними параметрами.

Згідно з пунктом 2.13 Правил дорожнього руху, право на керування транспортними засобами може бути надано:

- мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) - з 16-річного віку;

- автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються на вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії В1, В, С1, С), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, - з 18-річного віку.

При цьому, зазначеним пунктом також дано позначення категорій транспортних засобів.

Щоб не перераховувати інші види категорій, вказуємо лише тільки, які цікавлять нас.

І так, транспортні засоби належать до таких категорій:

А1 - мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт;

А - мотоцикли, в тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше.

Якщо проаналізувати вищевказане, то основна відмінність між категорією А та А1 полягає у потужності двигуна транспортного засобу. При цьому, незалежно від того, скільки, як то кажуть, кубів у транспортного засобу, все одно людина потрібно мати водійські права.

Таким чином, відповідаючи на питання, чи треба права на скутер, однозначна відповідь - треба. Інше питання: якої категорії? Тому, перш за все потрібно вивчити технічну складову Вашого транспортного засобу. Наприклад, той же скутер може мати двигун як 49 куб. см., так і 150. У першому випадку людині необхідно буде отримати водійські права категорії А1, у другому ж - категорії А. Аналогічна ситуація і з електродвигунами, потужність яких і буде визначати потрібну для Вас категорію.

Важливо пам'ятати, що незалежно від виду транспортного засобу, потужності його двигуна, в будь-якому випадку Ви зобов'язані отримати водійські права. Часи, коли малооб'ємні транспортні засоби не потребували оформленні водійських прав, канули в буття, а саме з 2011 року, коли постановою Кабінету Міністрів України було внесено відповідні зміни до Правил дорожнього руху. Тому, на сьогоднішній день, водійське посвідчення - єдиний транспортний документ, що дозволяє управляти скутером, мопедом, моторолером і іншими видами транспортних засобів.

Крім зазначеного, для управління мопедом, скутером і так далі Вам необхідно мати страховий поліс, а також безпосередньо технічний паспорт, що містить всю інформацію про Ваш транспортному засобі. Страховка оформляється обов'язково незалежно від категорії водійських прав і транспортного засобу. Техпаспорт ж є невід'ємною частиною будь-якого транспортного засобу, оскільки видається органами МВС України під час огляду кожної моделі, купленої людиною, яка бажає законно управляти своєю рухомою власністю.

Як отримати посвідчення А1 або А?

Згідно з чинним законодавством для отримання водійського посвідчення категорії А1, А необхідно:

- подати заяву встановленого зразка, за формою, затвердженою МВС України. З прикладом Ви можете ознайомитись за наступним посиланням: https://hsc.gov.ua/index/poslugi/vidacha-posvidchennya-vodiya/vidacha-posvidchennya-vodiya-na-pravo-keruvannya-transportnimi-zasobami/

- до заяви додати свій паспорт, а також ідентифікаційний код;

- документ, що підтверджує проходження Вами курсу-інструктажу в спеціалізованому навчальному закладі, в народі - автошкола. Зазначений документ містить відомості про проходження Вами як теоретичної частини навчання, так і практичної їзди;

- також, людина повинна надати документ, а саме медичну довідку, що підтверджує придатність людини до керування транспортним засобом.;

- платіжні документи, що підтверджують сплату Вами адміністративного збору за видачу водійських прав.

Однак, усі зазначені вище документи подаються лише після успішного складання людиною водійського іспиту, приймається уповноваженими територіальними органами МВС України, на сьогоднішній день іменовані як територіальні сервісні центри МВС України, в минулому - МРЕВ.

Після цього, водій, зі спокійною душею може почати збирати вищезгадані документи і по закінченню процедури йому видають посвідчення водія категорії А чи А1, в залежності від того, на який транспортний засіб він отримує свої права.

Слід також зазначити, що багатьох людей, які цікавляться питанням, чи потрібні права на скутер, з часом починає мучити питання, чи є відповідальність за водіння без прав? Відповідь однозначна - так, відповідальність передбачена чинним законодавством України.

Яке покарання чекає на порушників?

Згідно зі статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне, протягом року, правопорушення водія чекає відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на термін від п'яти до семи років і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Скільки коштує отримати права?

У середньому, з урахуванням оформлення бланкової продукції МВС України, а також отримання медичних довідок, сплати адміністративних зборів, людині, яка бажає отримати водійські права необхідно заплатити 300-400 гривень, в залежності від регіону України. Бувають випадки, коли оформлення бланків та вищезазначених документів включається в вартість навчання людини в автошколі.

На практиці, дуже часто автошколи або ж інші зацікавлені особи пропонують свої послуги з лобіювання питання отримання людиною водійських прав. Про зазначене свідчить статистика посадових злочинів працівників МВС, автошкіл і так далі в даній сфері.

Наполегливо рекомендуємо Вам, в зазначеному питанні, керуватися здоровою логікою і пам'ятати, що від того, як Ви засвоїте теоретичну і практичну частину водіння, буде залежати Ваше життя на дорозі.

За матеріалами сайту:

https://protocol.ua/ua/skuter_moped_motoroler_yaki_dokumenti_i_prava_potribni/

Також додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава.

Також можна отримати безоплатну правову допомогу, зателефонуваши на безкоштовний номер системи БПД, поставивши запитання в месенджер сторінки Facebook, на Інстаграм-сторінці системи БПД, прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" та, обговоривши її у нашому чаті.

Голопристанський місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь