Міністерство соціальної політики про нові можливості та послуги для громад

Дата: 20.12.2023 20:09

Реліз 01

Міністерство соціальної політики про нові можливості та послуги для громад

Міністерство соціальної політики України запрошує територіальні громади з усієї України долучитися до нового проєкту і запустити для своїх мешканців послугу з формування життєстійкості.

Відтепер кожна територіальна громада України має змогу запровадити у себе нову послугу, фінансовану державою, яка вкрай необхідна українцям в умовах війни. Щодня як місцеві мешканці, так і ВПО, живуть під впливом стресу, негативних емоцій і часто не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У межах послуги з формування життєстійкості вони зможуть її отримати.

Навіщо громадам послуга з формування життєстійкості?

Завдяки цьому проєкту, громада зможе надавати кваліфіковану психологічну допомогу більшій кількості людей. Разом з тим, наявність такої послуги дасть можливість громаді ефективно організувати роботу з її мешканцями: направляти їх до відповідних спеціалістів, або органів та установ, зекономити час людини і фахівців на пошук інформації та показати людині найкоротший шлях до потрібної послуги.

Кінцева мета ініціативи Мінсоцполітики - навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже - згуртувати громади.

У чому сутність послуги?

Проєкт дає можливість громаді зібрати команду фахівців (психолога, соціального менеджера та соціальних працівників), які пройдуть курс навчання та безкоштовно надаватимуть мешканцям громади, у тому числі ВПО, найзатребуваніші послуги з психологічної підтримки (психологічні консультації, індивідуальні та групові заняття, курс психологічної допомоги для дітей і дорослих та інші). Отримати таку послугу зможе будь-який мешканець громади, незалежно від місця реєстрації. А робота таких фахівців оплачуватиметься не з бюджету громади, а державним коштом.

Як громаді податися на участь?

Долучитися до проєкту може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно подати заявку на участь у визначені строки. Актуальні строки можна відслідковувати За посиланням:https://www.msp.gov.ua/timeline/Formuvannya-zhittestiykosti-.html

Приклад заявки за лінком:  https://drive.google.com/drive/folders/1gJA7zUagjwlDG7vBOG24ec2eKhIKyg0G

Єдина умова для громади - підготувати та утримувати приміщення для надання послуги. Вимоги до нього доволі прості - 2-3 кімнати, санвузол, дотримання протипожежної безпеки. Деталі: https://www.msp.gov.ua/news/23186.html

Наразі, дедлайн подачі заявок від територіальних громад - 20 грудня 2023 року (до 23:59).

Для зручності, кожна громада може обрати свій варіант подачі заявки:

через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади,

за електронною адресою: info@mlsp.gov.ua з копією на : Vidbirgromadi@gmail.com,

фізично (паперовий варіант заявки) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Усі свої запитання ви можете скеровувати координаторці проєкту Олександрі Верлинській: Vidbirgromadi@gmail.com.