Хто повинен оновити дані від 18 травня, а кому не потрібно йти до ТЦК.

Дата: 14.05.2024 13:54

Фото без опису   джерело

За новим законом про мобілізацію оновити дані в ТЦК мають абсолютно всі чоловіки від 18 до 60 років, зокрема ті, у кого закінчилась дія висновку ВЛК з попереднього року. Зробити це треба протягом 60 днів після набуття чинності новим законом (18 травня). Однак для певних категорій чоловіків є винятки. Варто зауважити, що закон набуває чинності з 18 травня 2024 року.

Кому треба оновити дані в ТЦК

Закон про мобілізацію набуде чинності вже 18 травня 2024 року. Після цієї дати всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані в ТЦК. Також це можна буде зробити в Центрі надання адміністративних послуг або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Планується, що оновлення через ЦНАП має запрацювати від 17 травня, а електронний кабінет – від 17 червня.

Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:

• призовники віком 17-25 років, які мають посвідчення про приписку;
  • військовозобов’язані віком 25-60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
  • жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.

Як повідомив представник Генштабу ЗСУ полковник Юрій Глущенко, оновити свої військово-облікові дані повинні всі чоловіки віком від 18 до 60 років – незалежно від того, чи є особа придатною, обмежено придатною, непридатною до військової служби.

Глущенко також нагадав, що статус «обмежено придатний» був виключений з нового закону. Тож тепер громадянам надаватимуть лише статуси придатний або непридатний до військової служби.

«Ця інформація буде внесена до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Це буде оновлена інформація, вона буде використана ТЦК для виконання заходів мобілізації», – пояснив представник Генштабу.

Кому не треба йти до ТЦК

Як пояснив Глущенко, не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.

Якщо у військово-обліковому документі чоловіка відсутня відмітка про виключення з військового обліку, то в працівників ТЦК можуть виникнути питання до такої особи для уточнення її статусу.

Якщо людина була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК для отримання цього запису.

Також чоловіки віком від 18 до 60 років, які після публікування закону про мобілізацію (17 квітня) вже оновили свої дані в ТЦК, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.