Забезпеченням прав, свобод та безпеки людини. Правосуддя і відновлення справедливості
01. Деокупація Криму – це про відновлення справедливості на принципах верховенства права та поваги до людської гідності.
02. Деокупація та відновлення справедливості покладе край репресіям в Криму.
03. У Формулі миру, запропонованій Президентом України Володимиром Зеленським, викладено бачення шляху до миру та як його реально досягти. Зокрема, п’ятий пункт говорить про відновлення територіальної цілісності України без будь-яких компромісів з агресором та відновлення світового порядку, який порушила росія.
04. Громадяни України, незаконно ув’язнені окупантами в Криму з полі- тичних мотивів, невідкладно будуть звільнені з місць несвободи, отримають медичну, психологічну та іншу допомогу від держави.
05. Українці розуміють, що протягом років жителі Криму змушені були вижи- вати в російській окупації. Україна підтримує співпрацю та взаємодію всіх своїх регіонів для розбудови гідного та стабільного спільного майбутнього.
06. Громадяни України, які внаслідок російської агресії опинилися в окупації, мають такі ж права, як і мешканці підконтрольних Україні територій.
07. Україна забезпечить дотримання прав усіх своїх громадян у Криму.
08. Закриваючи незалежні медіа та обмежуючи доступ до правдивої інфор- мації, рф знищила свободу слова в Криму. Натомість тотально запустила власну пропаганду, побудовану виключно на мові ворожнечі до України. Україна здатна забезпечити свободу слова та доступ до незалежної інформації для людей в Криму.
09. Покарання за колаборацію невідворотне: усі винні понесуть кримінальну відповідальність.
10. Українськавладазапідтримкиміжнародноїспільнотизабезпечитьспра- ведливе розслідування злочинів, які були вчинені під час окупації.
11. Для притягнення рф до відповідальності за злочин агресії проти України буде створений спеціальний міжнародний трибунал.
12. Проведення виборів у Криму після деокупації буде можливим лише після реалізації стабілізаційних та реінтеграційних заходів.
13. ДлявтіленняреінтеграційнихзаходівуКримупіслядеокупаціїмаєбути запроваджено перехідний період. Це дозволить нівелювати всі наслідки тривалої окупації.
14. Громадяни України в Криму не є колаборантами лише тому, що жили й виживали в окупації.
15. Українці готові до повноцінної співпраці та взаємодії з мешканцями Криму після деокупації півострова.