NRC — незалежна гуманітарна, неприбуткова організація, що надає безкоштовну допомогу, захищає права та працює над довгостроковими рішеннями для місцевого постраждалого населення, внутрішньо переміщених осіб та інших людей, що постраждали від війни в

Дата: 03.04.2025 11:28
Кількість переглядів: 14

 

Норвезька рада у справах біженців (Norwegian Refugee Council, NRC) – це незалежна гуманітарна організація, яка працює в Україні з метою надання допомоги людям, які постраждали від збройного конфлікту та вимушеного переміщення. NRC підтримує українських біженців і внутрішньо переміщених осіб, забезпечуючи їх житлом, правовою допомогою, гуманітарною підтримкою, а також сприяючи їхній соціальній інтеграції.

З початку війни в Україні NRC значно розширила свою діяльність, зосереджуючись на найбільш уразливих категоріях населення. Організація  допомагає людям відновити документи та реалізувати свої права. Південний регіональний офіс NRC працює в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

NRC розпочала гуманітарну місію в Україні в листопаді 2014 року й наразі реалізує різні програми в більшості регіонів країни, зокрема «Інформування, консультування та правова допомога» (ICLA). 

 

Юристи NRC надають правничу допомогу громадянам України, іноземцям та особам без громадянства. Усі послуги надаються безкоштовно.

 

Правничі послуги:

первинна правнича допомога - правова інформація, консультації та роз’яснення з правових питань, допомога в складенні заяв, скарг та інших правових документів; 

вторинна правнича допомога - підготовка заяв до суду, здійснення представництва інтересів особи в суді.

 

Покриття вартості документів:

документи що посвідчують особу (паспорт громадянина України);

технічний паспорт на квартиру чи будинок;

оформлення спадщини у нотаріуса;

оплата судового збору при встановлені права власності тощо.

 

Оплата вартості документів здійснюється для вразливих категорій громадян (ВПО, особам з інвалідністю, особам, малозабезпеченим особам, особам похилого віку (60+), багатодітним родинам, одиноким матерям, опікунам, родинам з одним годувальником-жінкою, родинам з хворою непрацездатною особою, вагітним жінкам,  тощо), які мають пошкоджене/зруйноване майно та планують отримати компенсацію. Покриття вартості документів також здійснюється залежно від наявних фінансових ресурсів та після оцінки індивідуальних звернень.

 

У разі наявних потреб у місцевих жителів в отриманні правничих послуг, юристи NRC здійснюють виїзди безпосередньо до сільських населених пунктів Миколаївської та Херсонської областей. Під час виїздів юристи проводять групові інформаційні сесії з питань, які актуальні для членів приймаючої громади, наприклад «Оформлення права власності на нерухоме майно», «Відновлення втрачених документів», «Порядок отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване майно», «Актуальні питання оренди та купівлі-продажу земельних ділянок с/господарського призначення» тощо, а також надають індивідуальні юридичні консультації у сфері житлового, земельного спадкового законодавства тощо. Інформацію щодо організації такого виїзду можна уточнити за телефоном 095 665 64 91 (Наталія, координатор). Представники громад також можуть звертатися за вказаним номером у випадку перенаправлення стратегічних справ.

 

Для отримання правової допомоги та інформації щодо оплати вартості документів, зокрема технічного паспорту, жителі громад можуть звернутися до NRC через безкоштовну «гарячу лінію»:

 

�� 0 800 302 007

 

У разі проблем зі зв’язком спричинених воєнними діями та неможливістю зв’язатися з юристами через безкоштовну гарячу лінію, жителі громад можуть звернутися безпосередньо до юристів NRC за номерами телефонів: 075 276 38 92, 050 703 27 38 та 095 624 94 63 (з 9:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю; наявні месенджери Telegram, Viber, WhatsApp).

 

Алгоритм взаємодії громад з NRC:

 

1. Співробітники військових адміністрацій приймають звернення громадян щодо потреб у сплаті за виготовлення відповідних документів (технічний паспорт, оформлення спадщини тощо), заповнюючи надану форму.

 

2.   Співробітники військових адміністрацій надсилають заповнені форми до регіонального офісу в місті Миколаїв.

 

3.   Співробітники NRC отримавши форми зв’язуються з учасниками проекту(заявниками) для уточнення контактних даних, потреб та відповідності критеріям вразливості.

 

4.  Співробітники NRC  передають уточнені переліки заявників організаціям, що надають послуги з виготовлення документів.

 

5.      Організації надавачі послуг розраховують вартість послуг та надають NRC рахунки на оплату своїх послуг.

 

6.    NRC сплачує рахунки, постачальники послуг виготовляють документи та передають їх заявникам.

 

На першому етапі в квітні планується до 30 заявників.

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь